Baszta Panieńska - Chełmno

Adres: aleja 3 Maja 36, 86-200 Chełmno, Polska.

Strona internetowa: muzeumchelmno.pl
Specjalności: Obiekt historyczny, Atrakcja turystyczna.

Opinie: Ta firma ma 35 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.7/5.

📌 Lokalizacja Baszta Panieńska

Baszta Panieńska aleja 3 Maja 36, 86-200 Chełmno, Polska

Baszta Panieńska - Obiekty w Chełmnie

Adres: aleja 3 Maja 36, 86-200 Chełmno, Polska. Teléfono: nie jest dostępny

Taktyka i historia

Baszta Panieńska to XIV-wieczna baszta, bardzo dobrze zachowana, chociaż trzeba wspomnieć, że na początku zeszłego stulecia była częściowo rekonstruowana. Stanowiła element fortyfikacji miejskiej Chełmna.

Obecnie udostępniona jest zwiedzającym w sezonie letnim i można tam bezpłatnie obejrzeć ekspozycje średniowiecznej broni i rynsztunku, przygotowaną przez Chorągiew Ziemi Chełmińskiej.

Specjalności

Specjalności: Obiekt historyczny, Atrakcja turystyczna.

Informacje dodatkowe

Strona internetowa: muzeumchelmno.pl

Opinie

Średnia opinia: 4.7/5. Ta firma ma 35 recenzji na Google My Business.

Rekomendacja

Jeśli szukasz atrakcji historycznych w Chełmnie, Baszta Panieńska jest musi być na Twojej listy. Odwiedź ją w sezonie letnim i odkryj zwłaszcza ekspozycje średniowiecznej broni i rynsztunku. Możesz also dowiedzieć się więcej na stronie muzeumchelmno.pl

👍 Recenzje dla Baszta Panieńska

Baszta Panieńska - Chełmno
Patryk W.
5/5

XIV-wieczna baszta, bardzo dobrze zachowana, chociaż trzeba wspomnieć, że na początku zeszłego stulecia była częściowo rekonstruowana. Podobnie jak i inne tego typu konstrukcje, stanowiła element fortyfikacji miejskiej Chełmna. Obecnie udostępniona jest zwiedzającym w sezonie letnim i można tam bezpłatnie obejrzeć ekspozycje średniowiecznej broni i rynsztunku, przygotowaną przez Chorągiew Ziemi Chełmińskiej.

Baszta Panieńska - Chełmno
Kasia
5/5

Zbudowano ją w XIV wieku jako element zewnętrznego muru obronnego miasta. Baszta od 1999 roku była siedzibą Zastępu Rycerskiego z Chełmna a od 2015 roku- Chorągiew Ziemi Chełmińskiej. W jej wnętrzu można zobaczyć kopie broni średniowiecznej, chorągwie i proporce. Basztę można zwiedzać od godziny 10-tej.

Baszta Panieńska - Chełmno
Tomek L.
5/5

Idealne miejsce z historią w historycznym mieście. Na bardzo małej przestrzeni zmieszczono bardzo dużo ciekawych eksponatów z rycerskiego średniowiecznego świata. W baszcie do zwiedzania mamy parter i piętro na które wchodzi się pięknymi metalowymi krętymi schodami. Muzeum jest małe i szybko się je zwiedza ale mimo to jest warte odwiedzenia.

Baszta Panieńska - Chełmno
Kicia
5/5

Teraz jest tam pięknie - kolorowo od jesiennych liści i czerwonej jarzębiny. Baszta Panieńska - siedziba Bractwa Rycerskiego - Chorągiew Ziemi Chełmińskiej, zdobi Aleję 3 Maja.

Baszta Panieńska - Chełmno
Aleksandra M.
4/5

Ogólnie na plus. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to dojście do baszty. Oznaczenie jest mylne (mówię o rysunku spaceru wzdłuż murów miasta), człowiek dochodzi do baszty od tyłu i musi wracać, bo dalej droga jest zamknięta.

Baszta Panieńska - Chełmno
Bogdan B.
4/5

Kolejny, ciekawy zabytek miasta. Jak wiele innych miejsc w Chełmnie, w mojej opinii, nie do końca wykorzystane. Nie można było wejść do środka, nigdzie w okolicy nie można było znaleźć jakiejś tablicy z informacjami o baszcie. Może w sezonie jest lepiej, ale październik widocznie to nie jest najlepszy moment na zwiedzanie Chełmna.

Baszta Panieńska - Chełmno
Damian (. K.
5/5

Bardzo ciekawe miejsce warte obejrzenia, niestety nie zawsze jest dostępne dla zwiedzających.

Baszta Panieńska - Chełmno
Anna W.
5/5

Punkt obowiązkowy na trasie zwiedzania Chełmna, zwłaszcza dla miłośników średniowiecza i bractw rycerskich. Miejsce tętniące historią i wspaniale utrzymane.

Go up