Politechnika Śląska - Gliwice

Adres: Akademicka 2A, 44-100 Gliwice, Polska.
Telefon: 322371000.
Strona internetowa: polsl.pl.
Specjalności: Szkoła wyższa, Szkoła publiczna, Uniwersytet publiczny, Politechnika.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 454 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.3/5.

Lokalizacja Politechnika Śląska

Politechnika Śląska, zlokalizowana przy Adres: Akademicka 2A, 44-100 Gliwice, Polska, jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów publicznych w Polsce.

\r\n

Uczelnia ta oferuje wiele specjalności, w tym: Szkoła wyższa, Szkoła publiczna, Uniwersytet publiczny, Politechnika. Dzięki temu studenci mogą wybrać ścieżkę kariery, która najlepiej odpowiada ich zainteresowaniom i ambicjom.

\r\n

Politechnika Śląska wyróżnia się również swoją dogodną lokalizacją. Uczelnia posiada dostępne wejście i parking dla osób na wózkach, co czyni ją przyjazną dla osób z niepełnosprawnościami.

\r\n

Jeśli szukasz uczelni o wysokim poziomie nauczania, bogatych tradycjach i współczesnych zapleczu dydaktycznego i badawczego, Politechnika Śląska jest idealnym wyborem.

\r\n

Na stronie internetowej: polsl.pl można znaleźć wszelkie informacje o oferowanym kierunkach studiów, zasadach rekrutacji, życiu studenckim i wiele innych ciekawych faktów na temat uczelni.

\r\n

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Politechnika Śląska ma bardzo dobre opinie wśród studentów i absolwentów. Średnia ocena na Google My Business wynosi 4.3/5, co świadczy o wysokiej jakości kształcenia i satysfakcji studentów z wyboru tej uczelni.

\r\n

Zalecamy kontakt z Politechniką Śląską poprzez jej oficjalną stronę internetową, aby uzyskać wszelkie potrzebne informacje i pomoc w procesie rekrutacji.

Recenzje dla Politechnika Śląska

Politechnika Śląska - Gliwice
Ola B
4/5

W zależności co oczekujesz od tego miejsca i jak się zaangażujesz taka będzie opinia. Po drugie wydział wydzialowi nie równy. Na jednych są nawiedzeni prowadzący a na drugich super przyjaźnie nastawieni.
Jeżeli chcesz czegoś więcej znajdziesz dużo kołek naukowych i sportowych.

Politechnika Śląska - Gliwice
Piotr Wierciński
3/5

[opinia o dziennej informatyce na wydziale AEiI]

Na samym wstępie chcę zaznaczyć dla kandydatów, że wybór uczelni jest drugorzędny. To ile wyniesiecie przez te kilka lat zależy głównie od was. I tak będziecie się musieli uczyć samodzielnie, w większości z zewnętrznych źródeł.
Najcenniejsze co zostaje z tego okresu to znajomości, bo za kilka, kilkanaście lat będziecie się potem rekrutować nawzajem do swoich firm.

Po drugie wydziały na uczelniach funkcjonują jako osobne byty, dlatego moje wrażenia odnoszą się raczej do wydziału AEiI niż Politechniki Śląskiej jako takiej.

Jeśli chodzi o poziom nauczania to wszystko zależy od prowadzącego. Miałem szczęście mieć paru świetnych wykładowców, jak i ludzi którzy zostali na uczelni bo nie byli w stanie sobie poradzić w sektorze prywatnym. Ciężko więc o jednoznaczny osąd, ale na pewno nie ma co się spodziewać fajerwerków bo niestety Politechnika Śląska w rankingach albo nie bryluje, albo jej w ogóle nie ma. Niektóre przedmioty były nawet prowadzone na niższym poziomie niż miałem je w moim liceum ogólnokształcącym...

Sam program kształcenia wydawał się dość chaotycznie ułożony. Brakowało mi przedmiotów jak "teoria informacji" czy jakiś podstaw teoretycznych informatyki, miałem za to kilka przedmiotów, o których ciężko powiedzieć o czym tak naprawdę były, i można było odnieść wrażenie, że zostały wciśnięte do planu tylko po to by zapewnić komuś odpowiednią liczbę godzin dydaktycznych.
Dowolność w kształtowaniu własnego toku studiów również mogłaby być większa. Przedmioty obieralne często były iluzją, bo jeden przedmiot się nie otworzył z uwagi na małą liczbę chętnych, na drugi zapisy bardzo szybko się kończyły i w efekcie większość studentów podążała jednym i tym samym torem.

Bardzo dobrze wyglądała współpraca uczelni z lokalnym biznesem. Było dużo ofert stażu, a na wydziale często gościły targi pracy. Stosunkowo łatwo jest zaczepić się w jakiejś firmie i przejście ze studiowania do kariery zawodowej jest bardzo płynne. Brak większego ciśnienia na uczelni pozwala na łączenie pracy ze studiami, co jest dużym plusem. Co więcej pracując już na jakąś część etatu można było się w ten sposób zwolnić z praktyk studenckich.

Co do życia studenckiego to sądzę, że było całkiem sporo możliwości. Kampus jest pokaźnych rozmiarów, a akademiki położone są blisko wydziału co jest niezwykle wygodne. To czy Gliwice pasują komuś bardziej niż Warszawa czy Kraków to jest już kwestią gustu. W moim odczuciu było wystarczająco dużo klubów sportowych, kół naukowych czy kół zainteresowań, trzeba było tylko je znaleźć bo nie zawsze dobrze się reklamowały.

Na sam koniec największa wada w mojej ocenie: traktowanie studentów przez niektórych wykładowców. Nie chcę wyrządzić niesprawiedliwości tym którzy mieli dość kultury osobistej, ale niestety było kilka przypadków totalnego braku szacunku, wykorzystywanie swojej pozycji wykładowca-student czy po prostu wręcz poniżania. I właśnie tych kilka jaskrawych przypadków człowiek najlepiej pamięta po latach.
Ja rozumiem, że wynagrodzenia na uczelni nie są rewelacyjne, że każdy może mieć gorsze dni czy jakieś trudne sytuacje życiowe, ale czasami zdarzały się niestety takie sytuacje, że ciężko dla nich znaleźć usprawiedliwienie. Wyzywanie studentów, podnoszenie głosu, ludzie wychodzący w czasie laboratoriów z płaczem to nie są sytuacje które powinny zdarzyć się na uczelni a niestety się zdarzały. I to jest chyba główny powód dla którego daję 3/5 gwiazdek.
Z perspektywy czasu: ani przed, ani po okresie studiów, nie spotkałem się w moim życiu z takim przysłowiowym "chamstwem" jak na AEiI i jest to po prostu przykre jak na miejsce mające oferować "wyższe" wykształcenie.

Podsumowując: jeśli jesteś gotowy na pewne kompromisy i masz odpowiednią wytrzymałość psychiczną, to Politechnika Śląska wydział AEiI może być dla Ciebie dobra opcją. Jeśli nie jesteś fanem poniżania studentów lub jesteś olimpijczykiem, to myślę, że są lepsze miejsca jak MIM UW.

Politechnika Śląska - Gliwice
Best Max
5/5

W porównaniu z prywatnymi pseudouczelniami to jest prawdziwa uczelnia techniczna.

Politechnika Śląska - Gliwice
Janusz Puławski
1/5

Studia na tej 'politechnice' to nic innego jak marnotrawstwo czasu, wogóle szkolnictwo wyższe w Polsce jest do niczego i na pewno nie prowadzi do 5-cyfrowych pensji choć pewnie wielu studiującym tutaj tak właśnie sie wydaje - takim osobom proponuję wyjazd na zachód do pracy zamiast męczenia sie na studiach i nabijania kasy uczelniom a i wiedze można uzyskać w inny sposób. Oczywiście nie polecam.

Politechnika Śląska - Gliwice
Sebastian Ostrowski
5/5

Były student i absolwent wydziału elektrycznego wspomina to miejsc i bardzo dobrze i ciężko

Politechnika Śląska - Gliwice
Marcin Edffggy
1/5

Jeśli miałeś jakieś oczekiwania co do tej uczelni znikną z prędkością światła. Najpierw traktują Cię jak maszynkę do pieniędzy później zdziwienie, że ludzie idą na prywatne uczelnie xd Jakby ktoś chciał mieć materiał na memy to zapraszam, gwarancja że go nie zabraknie.. Absolutny hit to wywalenie ludzi z akademików mimo, że mieszkali tam kilka lat, bo tak. Nie warto było

Politechnika Śląska - Gliwice
Adrian Galaska
1/5

Nie polecam wydziału AIE - kierunek Elektronika i telekomunikacja ,80% wykładowców to stare buce ,które nie mają żadnej zdolności nauczania i przekazywania wiedzy ,studentom każą się uczyć gniotów z lat 50-80 wymyślają zadania i przykłady które nie maja nic wspólnego z tym co jest teraz .Jeśli myślisz ,że pójdziesz na ten kierunek i będą cię uczyć jak projektować urządzenia elektroniczne ,w programach takich jak np easy eda lub TinyCAD ,jak programować mikrokontolery takie jak atmega ,stm32, esp32itp to jesteś w błędzie typki ,które uczyły rok temu nie miały do końca pojęcia o arduino nie mówiąc o całej reszcie ,z tego co widzę ci co uczyli gniotu rok temu dalej wykładają wiec raczej się nic nie zmieniło

Politechnika Śląska - Gliwice
szybki Bill
5/5

Ładnie położona uczelnia, nowoczesna baza dydaktyczna. Polecam jak najbardziej.

Go up