Sebastian F.
2/5
Pozostawiam swoją opinię na temat zarządzania nieruchomością Dobre Osiedle położoną przy ul. Zatorskiej administrowaną przez firmę ProInrem w latach 2012-2024. Zarządzanie Naszą Nieruchomością zostało powierzone tej firmie już przez Dewelopera (firma Rafin) o której też warto poczytać przed zakupem mieszkania. Na przestrzeni lat Zarządzania nieruchomością stopniowo popadała ona w ruinę. Popękane płytki, brudna, obdrapana klatka wejściowa, czy niedziałające latarnie lub zorganizowanie „bezpiecznego” wyjazdu poprzez wydzielenie przestrzeni wyłączonej z ruchu są problemami dla tej firmy nie do rozwiązania (dodam że na ul. Zatorskiej jesteśmy prawdopodobnie jedynym osiedlem który nie ma jakiejś formy bezpiecznego wyjazdu). Dodatkowo inwestycje które są wykonywane (wymiana drzwi wejściowych) - choć jak twierdzi Zarządca odbywały się pod ich nadzorem - to zostały wykonane w sposób niedbały ze zniszczeniem istniejącej infrastruktury (płytek podłogowych oraz elewacji budynku). Brak uchwał dostarczanych w formie pisemnej mieszkańcom celem zapoznania się z nimi. Pozostawione przez dłuższy czas w miesiącach ciepłych grzanie podjazdu co spowodowało stratę finansową nieruchomości poprzez zwiększenie kosztów energii elektrycznej (za którą to ProInrem nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności). Dość wysokie zaliczki na konserwację i energię elektryczną części wspólnej. Nadmierna utrata wody pomiędzy licznikiem głównym a licznikami poszczególnych mieszkań - kontrole z ich ramienia oczywiście nie wiele wnoszą. Brak informacji o osobach trzecich wpuszczanych na teren nieruchomości przez zarządcę (firmy zewnętrzne), brak nadzoru nad tymi osobami z ramienia zarządcy. Najprawdopodobniej zarządca nie pojawiał się na Naszej nieruchomości regularnie, a jeśli nawet zarządca pojawiał się na osiedlu to ich obecność zaskakiwała nas - brak informacji co do ich obecności i możliwości spotkania z nim bezpośrednio. Po przedstawieniu problemów nieruchomości jedyną odpowiedzią ze strony ProInrem była informacja, że taki - a nie inny sposób zarządzania - wynika z tego, że jako mieszkańcy nie głosujemy na uchwałami - tak jest to prawda, bo ciężko głosować za uchwałami jeśli nie ma się zaufania do zarządcy? Co do zasady należy jednak oddać, że telefon alarmowy 24/7 dostępny i odbierany przez pracowników. Cena za administrowanie osiedlem nie jest bardzo wygórowana (ale jakość administracji to inna kwestia). Pani sprzątająca i Pan konserwator obecni na terenie nieruchomości prawie codziennie. Dość dobre zaopiekowanie się terenami zielonymi. Rzetelne pilnowanie terminów przeglądów kominiarskich, UDT itp. Dlatego firmę ProInrem i świadczące przez nich usługi pozwolę sobie ocenić na 2 gwiazdki i w załączeniu dodam kilka zdjęć z najnowszej inwestycji na terenie naszej nieruchomości - wymiana drzwi wejściowych. ProInrem zarzeka się, że pełnili nadzór nad tymi pracami - jeśli tak to może warto zainteresować się kompetencjami takiego pracownika? Na zdjęciach widoczne uszkodzenia płytek podłogowych, elewacji budynku, szpara w drzwiach wejściowych - po naszej interwencji część z tych uszkodzeń lub usterek naprawiono, część niestety do dziś czeka na usunięcie. Oraz pismo ze strony firmy ProInrem które miało nas przekonać aby jednak nie odwołać ich z funkcji zarządcy
- za nie szczególnie chcielibyśmy podziękować firmie ProInrem - sami pomogli osobom niezdecydowanym podjąć jedyną słuszną decyzję.