Urząd Miasta i Gminy Końskie - Końskie

Adres: Partyzantów 1, 26-200 Końskie, Polska.
Telefon: 413723249.
Strona internetowa: umkonskie.pl.
Specjalności: Urząd miasta, Urząd gminy.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 26 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 3.7/5.

Lokalizacja Urząd Miasta i Gminy Końskie

Urząd Miasta i Gminy Końskie to istotny organ władzy lokalnej w mieście Końskie. Znajduje się on przy Adresie: Partyzantów 1, 26-200 Końskie, Polska. Można je kontaktować pod numerem Telefonu: 413723249.

Strona internetowa Urzędu Miasta i Gminy Końskie to umkonskie.pl. Na tej stronie dostępne są informacje na temat specjalności Urzędu Miasta i Gminy Końskie, które obejmują Urząd miasta oraz Urząd gminy.

Inne ważne informacje dotyczące Urzędu Miasta i Gminy Końskie to dostępność parkingu dla osób korzystających z wózków inwalidzkich oraz wejście dostępne dla osób korzystających z wózków inwalidzkich.

Na Google My Business Urząd Miasta i Gminy Końskie ma 26 recenzji, a średnia ocena wynosi 3.7/5.

Charakterystyczne cechy Urzędu Miasta i Gminy Końskie to:

Profesjonalna obsługa
Świadczenie usług w zakresie Urzędu miasta i Urzędu gminy
Dostępność dla osób niepełnosprawnych

Zalecana informacja dla osób szukających Urzędu Miasta i Gminy Końskie obejmuje:

Godziny otwarcia
Wymagane dokumenty
Możliwość skorzystania z parkingów dla osób niepełnosprawnych

W oparciu o recenzje na Google My Business, Urząd Miasta i Gminy Końskie oceniany jest pozytywnie przez klientów, którzy chwalą jego profesjonalizm i dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Na koniec, zalecamy skontaktować się z Urzędem Miasta i Gminy Końskie za pośrednictwem jego strony internetowej, która dostarczy dodatkowej informacji i możliwości kontaktu.

Recenzje dla Urząd Miasta i Gminy Końskie

Urząd Miasta i Gminy Końskie - Końskie
albo jesteście w Unii, albo jesteście w Rosji.
3/5

Miejscowość przemysłowa, tak - to widać, ale prawdę mówiąc to mała, mieszcząca się między torami kolejowymi (słynnymi z racji dworca i stolika..), a obwodnicą (DW 728), z dwoma osiedlami bloków, z kilkoma ulicami na krzyż, z paroma wioskami doklejonymi do miasta..

Rynek - w usilnej przebudowie (tylko czy ta inwestycja ożywi miasto, czy tylko je upiększy.., zamiast rozwinąć..). Raczej wymierający i żadnych funkcji rynku już nie spełniający. Ratusza - brak.
Kiedyś był tu typowy "pociejów" (tak dawniej - na wzór XVIII-wiecznej Warszawy nazywano kramy handlowe, przez Żydów na ogół prowadzone), tu akurat nazywany też "Annotargiem" - na cześć żony Małachowskiego, który to targowisko otworzył.

A więc jest to miasto? A może tylko rezydencja postmagnacka.., zabudowana blokami, jak na Białorusi..
Małachowscy długo nie chcieli żeby to było miasto (w znaczeniu europejskim), a jeżeli już to tzw. "miasto prywatne".

Odnieść można wrażenie że gdyby nie ogromny szpital (wciśnięty w jakieś boczne uliczki na Bawarii i tak obudowany domkami że dojazd tam jest koszmarny) - to nic by tu nie było, byłaby to mieścina wielkości Radoszyc, czy Przysuchy. Ale szpital jest, i to wojewódzki, a nie miejski.

Za to jaki wielki jest gmach starostwa powiatowego.. Po co tak gigantyczny urząd? No dobra, 80.000 mieszkańców, 8 gmin..

Starostwa obecnie w PL zyskują na znaczeniu w porównaniu do samorządów szczebla podstawowego, albowiem coraz większą rolę w Polsce odgrywa władza i administracja państwowa i jej przedstawicielstwa w terenie. Głównym dysponentem pieniędzy (słynne "kartoniki") na potrzeby lokalne (!) staje się państwo, a państwo to tak naprawdę rząd i parlament.., czyli jakby nie patrzeć "partia władzy", bo to ona włada wyżej wymienionymi. A "partia władzy" zawsze woli zarządzać krajem przez 300 powiatów niż przez 2500 samorządnych gmin.

Powiaty więc (obecnie) to: inwestycje, policje, leczenie, szkolenie, rolnictwo, budownictwo, składki i podatki, oraz komunikacja.

Gminom pozostają: dzieci, śmieci, bazarki, parki, boiska, targowiska, trawniki i chodniki, plaże i cmentarze.

Zatem zwrot od idei "samorządności" ku idei "zaangażowania polityczno-partyjnego" stał się faktem, mimo iż to słowo "gmina" oznacza "wspólnotę".

"Ratusze" - skromne, "starostwa" zaś - w rozkwicie. To tu podejmowane są najistotniejsze decyzje lokalne, to tu trwa robota partyjna w terenie, to tędy przechodzą główne środki inwestycyjne, to tu realizowana jest większość funkcji administracyjnych, tu tu umacniana jest więź lokalnych wspólnot z państwem (czyli "Wspólnotą Narodową").

Pieniądze nie zostają w miastach i gminach, idą do Warszawy, a Warszawa rozdziela "kartoniki", ile chce, komu chce, na co chce. Żadne miasto nie może stać się więc zamożne jeżeli nie ma układów po linii partyjnej (patrz Przysucha, patrz Opoczno).

Może nie jest to kierunek zły, tyle że całkowicie inny niż u podstaw obecnej demokracji wytyczony i niepodobny do tradycji polskiej lecz.. rosyjskiej.

Ale zmiany mają prawo zachodzić, wahadło "lewo-prawo" musi być w ruchu, trendy zmian dziejowych są rzeczą jak najbardziej oczywistą. Historia nie może stać w miejscu, procesy przemian muszą się dokonywać.

Wypadałoby jednak dokonać stosownych zmian w ustawodawstwie zasadniczym, żeby każdy wiedział że "Polska gminna" (wspólnotowa i samorządna) przekształca się w "Polskę powiatową" (państwową), a definicja "zasady pomocniczości" zmienia swoje brzmienie na " zasada partyjności".

Bo to jest różnica czy budujemy samorządne wspólnoty lokalne na szczeblu sąsiedzkim, czy wielką i silną "Wspólnotę Narodową" opartą na przewadze polityczno-światopoglądowej. No ale takie kierunki jakie czasy, to absolutnie zgodnie z naturą.

Urząd Miasta i Gminy Końskie - Końskie
Roman Włodarczyk
5/5

Dostęp od strony parku i ul.Partyzantow, ładny parking dla aut

Urząd Miasta i Gminy Końskie - Końskie
Aleksandra Muzyk
5/5

Byłam dzisiaj przejazdem w Końskich i jestem zauroczona parkiem, myślę że jeszcze trochę czasu i wszystko będzie tak piękne jak przy bibliotece. Super, że takie miejsca jak pałac Małachowskich i jego otoczenie dostają nowe życie. Pogratulować wlodarzom miasta a ogrodnikowi ręki do lawendy ?

Urząd Miasta i Gminy Końskie - Końskie
Waldemar Kołba
4/5

Ładna infrastruktura wraz z parkiem To dawne dobra hrab.Tarnowskich Trochę szkoda takich miejsc zmieniać w urzędy władz lokalnych

Urząd Miasta i Gminy Końskie - Końskie
Andrzej Czech
5/5

Ładny zespół pałacowy Małachowskich, niestety nie zobaczyłem go w środku bo byłem tam w dzień wolny od pracy, a po za tym przekształcono go w urząd, więc niezbyt wiele pozostało z dawnej świetności. Budynek wolała zadbany park, gdzie warto pochodzić i np. zobaczyć oranżerię lub Dom Wnucząt. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się wielki plac zabaw dla dzieci i MOR Końskie - ostatni przystanek Green Velo.

Urząd Miasta i Gminy Końskie - Końskie
Barbara Geiger
1/5

Przeorane zaorane Końskie.
Na peryferiach jeszcze da się żyć ale w centrum tylko beton i to ma być zieleń.

Urząd Miasta i Gminy Końskie - Końskie
Kris O
1/5

Wspaniały rynek........ hahaah żenada wszystko zabetonowane za gruba kasę a drogi dojazdowe do Końskich i w samym centrum to dziadostwo dziurawe Myślę że P Burmisztr powinna oddać za to dziadostwo pieniądze łącznie ze swoją świta Bo wiele jest ludU bardO potrzebujących

Urząd Miasta i Gminy Końskie - Końskie
Ada Jerczyńska
5/5

Bardzo miła obsługa urzędu, jestem bardzo miło zaskoczona. Panie z pokoju nr 27 z zarządzania odpadami, zespół od Czystego Powietrza oraz Panie od Zarządzania Nieruchomościami, pozdrawiam☺️

Go up